Kondicionieriai


Sieninis kondicionierius
Sieninis oro kondicionierius šiandien yra populiariausias oro kondicionierių tipas, jo galia svyruoja nuo 2,0 kW iki 7,0 kW. Sieniniai kondicionieriai puikiai tinka nedidelėms 20-65 kv.m. patalpoms. Prekyboje siūlomi įvairiausi kondicionieriai su skirtingais parametrais ir privalumais - skirti ne tik vėsinimui, bet ir šildymui žiemą, su Wi-Fi valdymo galimybe, su oro jonizartoriumi, bevėjai (nesijaučia tiesioginio pūtimo), su sensoriais reaguojančiais į patalpoje esančius žmones, su miego režimu. 
Sieninių oro kondicionierių energijos suvartojimo efektyvumo rodikliai yra geriausi, jie turi elektros energijos taupymo režimus. Nuotolinio valdymo pultas ir didelės oro srauto reguliavimo galimybės paverčia šio tipo kondicionierius patogiais naudojime.
Sieninio oro kondicionieriaus įrengimas - tai sudėtingas ir atsakingas procesas. Montuojant sieninę split sistemą reikia specialių įgūdžių, specialių įrankių, medžiagų. sieninio split oro kondicionieriaus vidinis blokas montuojamas patalpoje viršutinėje sienos dalyje. Išorinis blokas montuojamas ant išorinės sienos, ant stogo ar balkone. Blokai tarpusavyje sujungiami freono vamzdžiais, komunikaciniais kabeliais, maitinimo kabeliu.
Kasetiniai - lubiniai kondicionieriai
Kasetiniai kondicionieriai tinka patalpoms su pakabinamomis lubomis. Šie kondicionieriai veiksmingi patalpose kurių plotas nuo 25 kv.m. iki 150 kv.m. Kasetinių oro kondicionierių galia svyruoja nuo 3,5 kW iki 16,0 kW. Didžiausias kasetinių kondicionierių privalumas - oro tiekimas keliomis kryptimis. Kaip ir bet kuri kita split tipo sistema, kasetinis oro kondicionierius sudarytas iš vidinio ir išorinio blokų. Vidinio bloko dydis standartinis 600x600 mm, aukštis paprastai svyruoja tarp 200-350 mm.
Kasetiniai oro kondicionieriai turi visą eilę valdymo funkcijų - tai šaldymas ir šildymas, nuotolinis valdymas (galima koreguoti oro srauto kryptį, stiprumą bei perjungti veikimo režimus), laikmatis, ventiliacijos režimas, oro valymas naudojant specialius filtrus. Šių kondicionierių privalumas - žemas keliamo triukųmo lygis, trūkumas - būtinybė įrengti pakabinamas lubas ir palikti pakankama tarpą tarp lubų.
Kasetinius oro kondicionierius galima montuoti ne tik atliekant patalpų remontą, bet ir suremontuotoje patalpoje.Įrenginėjant kasetines sistemas reikia išmontuoti lubų elementus, kurių vietoje bus montuojama kasetė. Didžiausią komfortą galima pasiekti sumontavus kasetinį bloką patalpos centre.
Konsoliniai kondicionieriai
Konsoliai oro kondicionieriai priklausomai nuo turimos erdvės ir oro kondicionieriaus paskirties montuojami prie lubų arba prie grindų. Tai split sistema, kurios išorinis blokas montuojamas lauke, o vidinis gali būti sumontuotas dvejopai: vertikaliai prie sienos arba horizontaliai prie lubų. Jūs galėsite mėgautis švariu, galingu oro srauto plitimu visoje patalpoje. Šie kondicionieriai montuojami ne mažesnėse kaip 35 kv.m patalpose. Puikiai tinka aukštoms ar šlaitinėms luboms ir daug langų turinčioms patalpoms.
Montuojant oro kondicionieriaus vidinį bloką prie lubų, blokus jungianti trasa taip pat turi būti nutiesta lubomis, todėl šis montavimo būdas tinkamas kai patalpoje įtaisytos pakabinamos lubos. Jei paslėpti trasą lubose neįmanoma, bet oro kondicionavimo sistemą vis tiek būtina tvirtinti prie lubų, trasą galima paslėpti dekoratyviniuose lubų elementuose arba standartiniuose plastikiniuose kanaluose.
Sumontuoti vidinį konsolinį oro kondicionieriaus bloką prie sienos netoli grindų lengviau, tačiau veikiant kondicionieriui šaltas oras tokiu atveju bus nukreiptas palei sieną iš apačios į viršų. Taigi šaltas oras patalpoje judės ne optimaliausiu būdu, tačiau esant tam tikroms aplinkybėms tai gali būti priimtina. Be to prie grindų montuojamos sitemos vidinis blokas plokščias, todėl galima jį paslėpti nišoje arba už dekoratyvių grotelių.
 
Kanaliniai kondicionieriai
Kanaliniai oro kondicionieriai taip pavadinti todėl, kad oras sistemoje paskirstomas vėdinimo kanalais. Kanalinis oro kondicionierius skirtas aušinti nuo 25 iki 400 kv.m patalpas. Iš čia kyla ir plati kanalinių oro kondicionierių panaudojimo sritis - pradedant nuo butų, namų ir biurų, kuriuose vienas oro kondicionierius vėsina kelias patalpas ir baigiant vestibiuliais, didelėmis administracinių pastatų salėmis.
Kanalinių oro kondicionierių vidinį bloką galima visiškai paslėpti, lieka matomas tik dekoratyvinės grotelės ar difuzoriai. Vienas kanalinis oro kondicionierius gali vėsinti kelias patalpas, nedidelis triukšmo lygis. Yra galimybė tiekti gryną orą į patalpą.
Mobilūs oro kondicionieriai

MOBILŪS ORO KONDICIONIERIAI

Mobilus oro kondicionierius - tai itin praktiškas ir patogiam naudojimui sukurtas oro vėdinimo bei vėsinimo įrenginys. Vartotojas šį įrenginį gali naudoti bet kada ir bet kur - tereikia šį ratukus turinti oro kondicionierių pastatyti norimoje patalpoje ir įjungti jį į elektros lizdą.

Mobilaus oro kondicionieriaus privalumai:

  • Darbiniai režimai: ventiliavimas, šaldymas, šildymas
  • Automatinis temperatūros palaikymas
  • Valdymas distanciniu pulteliu
  • Tinkamas eksploatacijai bet kuriuo metu laiku.

Mobilūs kondicionieriai kaina ir vėdinamos patalpos dydžiu prilygsta įprastiems kondicionieriams, kurie gali vėdinti iki 35 kv.m dydžio patalpas.