Gyvenamiesiems

KONDICIONAVIMAS
Oro kondicionieriai - vienas geriausių būdų, kaip apsisaugoti nuo nemalonaus karščio karštą vasaros dieną ar sušilti šaltą žiemos vakarą. jie ne tik šildo ar vėsina, bet ir grynina patalpų orą, neleidžia kauptis ir plisti įvairiems organizmui kenksmingiems mikroorganizmams, pelėsiui, dulkių erkutėms. Oro kondicionieriai yra tinkami naudoti įvairiose patalpose kur norisi jausti kūnui malonią temperatūrą, kvėpuoti gaiviu, šviežiu oru.

Renkantis tinkamiausią oro kondicionavimo sistemą savo biurui ar namams, reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos kriterijus:

  • Kondicionieriaus galią
  • Kondicionieriaus tipą
  • Gamintoją
  • Techninius parametrus
  • Montavimo darbus

ŠILDYMAS

Šildymas sukuria ne tik komfortiškas sąlygas žmonėms patalpoje (o tai atsiliepia jų savijautai ir darbo našumui), bet kartu jis reikalingas normaliam technologiniam procesui (produkcijos kokybei), materialinių vertybių apsaugai, prailgina pastatų ir juose esančių įrenginių naudojimo trukmę. Šildymo sistemos paskirtis - šaltuoju metu laiku palaikyti šildomose patalpose šiluminį komfortą, kitose minimalią šiluminę aplinką.

VĖDINIMAS

Vėdinimas - tai patalpų oro kokybės gerinimas ir jos palaikymas keičiant patalpų orą. Vėdinimas reikalingas, kad žmogus galėtų dirbti ir ilsėtis švariame ore. Pagal prigimtį vėdinimas skirstomas į natūralų, mechaninį ir hibridinį. Natūralaus vėdinimo pakanka patalpose, kur teisingai įrengti oro šalinimo kanalai. Natūralaus vėdinimo sistemoje orą judėti verčia temperatūrų skirtumai ir vėjas, todėl jeigu oro temperatūra lauke ir patalpų viduje panaši ar vienoda, vėdinimo efektyvumas lygus nuliui. Mechaninis vėdinimas leidžia užtikrinti pageidaujamus tiekiamojo šalinamojo oro kiekius patalpose, sudaro galimybes išvalyti orą, prieš tiekiant jį į patalpas. Naudojant mechaninio vėdinimo sistemas gali būti pasiekiamas individualus komfortas kiekvienoje patalpoje, taupoma šiluminė energija.